Boxing fight schedule

Boxing


To go directly to a particular month, click the links below:

MARCH | APRIL | MAY | JUNE | JULY | AUGUST | OCTOBER


February 9

At Dallas (beIN Sports):

  • Ray Ximenez vs. Eugene Lagos, 8 rounds, featherweights

  • Shamarian Snider vs. Kenneth Allen, 6 rounds, heavyweights

  • Edward Vasquez vs. Brandon Arvie, 5 rounds, featherweights

  • Dominique Griffin vs. David Alfaro, 4 rounds, bantamweights

  • Jarvis Sheppard vs. Larry Mingo, 4 rounds, junior middleweights

  • Kenneth Taylor vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

February 10

At Cancun, Mexico (beIN Sports Espanol):

  • Miguel Berchelt vs. Maxwell Awuku, 12 rounds, for Berchelt’s WBC junior lightweight title

  • Jaime Munguia vs. Jose Carlos Paz, 10 rounds, middleweights

  • Pedro Campa vs. Ivan Alvarez, 10 rounds, junior welterweights

  • Jose Luis Rodríguez vs. Alfredo Ramos, 6 rounds, welterweights

  • Jose Gonzalez vs. Enrique Iniesta, 6 rounds, super middleweights

  • Rigoberto Nava vs. Miguel Alvarez, 6 rounds, junior featherweights

  • Darwin Berron vs. Alan Camacho, 4 rounds, welterweights

  • Luis Hernandez vs. Abisai Palomo, 4 rounds, junior bantamweights

  • William Puch vs. Cristian Pech, 4 rounds, flyweights

At Park City, Kansas (CBS Sports Net, tape delayed):

  • Nico Hernandez vs. Jozsef Ajtai, 8 rounds, flyweights

  • Cesar Soriano vs. Javonte Starks, 6 rounds, welterweights

  • Akeem Black vs. Derrick Clayton, 4 rounds, junior middleweights

  • Jeff Sturm vs. Brian Clements, 4 rounds, middleweights

  • Chazz Macias vs. Corey Roberts, 4 rounds, junior welterweights

  • Maurice Byarm vs. Richard Carmack, 6 rounds, heavyweights

At Ciudad Juarez, Mexico:

  • Miguel “Mickey” Roman vs. Aristides Perez, 12 rounds, junior lightweights

  • Diana Laura Fernandez vs. Noemi Bosques, 10 rounds, female flyweights

At Worcester, Mass.:

  • Richard Rivera vs. Kevin Cobbs, 8 rounds, light heavyweights

  • Bobby Harris III vs. Saul Almeida, 4 rounds, middleweights

  • Jose Rivera vs. Troy Artis, 6 rounds, super middleweights

  • Jelame Garcia vs. Nathan Schulte, 4 rounds, super middleweights

  • Omar Bordoy Jr. vs. Seth Basler, 4 rounds, junior welterweights

  • Wilfredo Pagan vs. Bryan Abraham, 4 rounds, welterweights

  • Ray Graceski vs. Pawel Bansiak, 4 rounds, light heavyweights

  • Derrick Whitley vs. Roger Blankenship, 4 rounds, welterweights

  • Joseph Gross vs. Samuel Vasquez, 4 rounds, welterweights

  • Luis Rivera vs. Carlos Marraro III, 4 rounds, junior lightweights

At Rancho Mirage, Calif.:

  • Manuel Flores vs. Joseph Cole, 4 rounds, bantamweights

  • Louie Lopez vs. Josuhe Aispuro, 4 rounds, junior middleweights

  • Danny Andujo vs. Daniel Constantino, 6 rounds, bantamweights

  • Jacob Lerma vs. Adam Rothweiler, 4 rounds, featherweights

  • Adan Ochoa vs. Juan Sandoval, 4 rounds, featherweights

  • Luis Cervantes vs. Rocco Espinoza, 4 rounds, lightweights

  • Jonah Flores vs. Mefi Monterroso, 4 rounds, junior featherweights

  • Anthony Reyes vs. Steve Lantry, 4 rounds, bantamweights

  • Javier Padilla vs. Brenna Benton, 4 rounds, featherweights

  • Aaron Coley vs. TBA, 8 rounds, middleweights

At Mississauga, Ontario:

  • Alex Dilmaghani vs. Andy Almendras, 8 rounds, junior lightweights

  • Tyson Cave vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights

  • Kevin Higson vs. Sergio Castellano, 6 rounds, welterweights

  • Roland Membreno vs. Francisco Hernandez, 4 rounds, welterweights

  • Morgan Hughes vs. Luis Alcaraz, 4 rounds, lightweights

At Philadelphia:

  • Hank Lundy vs. DeMarcus Corley, 8 rounds, lightweights

  • Derrick Webster vs. Francisco Cordero, 8 rounds, super middleweights

  • Nydia Feliciano vs. Alicia Baumgardner, 6 rounds, female junior lightweights

  • Branden Pizarro vs. TBA, 6 rounds, lightweights

  • Jeremy Cuevas vs. Mike Fowler, 4 rounds, lightweights

  • Hasim Rahman Jr. vs. Ronny Hale, 4 rounds, heavyweights

  • Dillon Kasprzak vs. Michael Crain, 4 rounds, middleweights

  • Marcos Suarez vs. TBA, 4 rounds, lightweights

At Ekaterinburg, Russia:

February 13

At Bethlehem, Pa.

  • Frank De Alba vs. Carlos Padilla, 8 rounds, junior lightweights

  • Mykal Fox vs. Ricardo Garcia, 8 rounds, junior welterweights

  • Kermit Cintron vs. Marquis Taylor, 10 rounds, welterweights

  • Joe Hanks vs. Nick Guivas, 8 rounds, heavyweights

  • Colby Madison vs. Dante Selby, 6 rounds, heavyweights

  • Blake Mansfield vs. Darryl Bunting, 6 rounds, middleweights

  • Chaise Nelson vs. Vincent Jennings, 6 rounds, featherweights

  • Michael Coffie vs. Nicoy Clarke, 4 rounds, heavyweights

  • Martino Jules vs. Malik Loften, 4 rounds, featherweights

  • Juan Sanchez vs. Sergio Aguilar, 4 rounds, featherweights

February 15

At Montreal:

  • Steve Bosse vs. Julio Cuellar Cabrera, 6 rounds, heayweights

  • Marie-Eve Dicaire vs. Katia Alvarino, 10 rounds, female junior middleweights

  • Mikael Zewski vs. Jose De Jesus Macias, 8 rounds, junior middleweights

  • Bruno Bredicean vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

  • Jessica Camara vs. Guadalupe Lincer Ortiz, 4 rounds, female junior welterweights

  • Yan Pellerin vs. TBA, 4 rounds, cruiserweights

At Costa Mesa, Calif.:

  • Jarret Jeter vs. Roger Gutierrez, 6 rounds, lightweights

  • Filly Rubalcava vs. Ricky Cuellar, 6 rounds, junior featherweights

  • De’von Abraham vs. Lupe Arroyo, 4 rounds, junior lightweights

  • George Acosta vs. Teodoro Alonso, 4 rounds, lightweights

At Monterrey, Mexico:

  • Isabel Millan vs. Margarita Angeles, 8 rounds, junior bantamweights

  • Daniel Valladares vs. Luis Delgado, 8 rounds, flyweights

  • Saúl Gutierrez vs. Giovani Zamora, 6 rounds, featherweights

  • Alejandro Espinoza vs. Ivan Vazquez, 6 rounds, flyweights

  • Juan Zúñiga vs. Jose Salinas, 4 rounds, bantanweights

  • Javier Camacho vs. Manuel Lopez, 4 rounds, super middleweights

February 16

At Reno, Nev. (ESPN/ESPN Deportes):

  • Raymundo Beltran vs. Paulus Moses, 12 rounds, for vacant WBO lightweight title

  • Egidijus Kavaliauskas vs. David Avanesyan, 10 rounds, welterweights

  • Shakur Stevenson vs. Juan Tapia, 8 rounds, featherweights

  • Robson Conceicao vs. Jayro Duran, 8 rounds, junior lightweights

  • Bryant Jennings vs. Ahror Muralimov, 8 rounds, heavyweights

  • Alexander Besputin vs. Wesley Tucker, 8 rounds, welterweights

  • Sagadat Rakhmankul vs. Noel Esqueda, 4 rounds, junior middleweights

  • Ricardo Lucio Galvan vs. Kenneth Guzman, 4 rounds, featherweights

At Ontario, Calif.:

  • Erick Ituarte vs. Jose Ramirez, 8 rounds, featherweights

  • Ruben Villa vs. Ruben Tamayo, 6 rounds, featherweights

  • Isaac Zarate vs. Christian Ayala, 8 rounds, junior featherweights

  • Saul Sanchez vs. Pedro Melo, 6 rounds, bantamweights

  • Mario Hernandez vs. Francisco Lapizco, 4 rounds, bantamweights

  • Ruben Torres vs. Marco Resendiz, 4 rounds, lightweights

  • Zhora Hamazaryan vs. TBA, 4 rounds, lightweights

At London:

  • Joe Joyce vs. Rudolf Jozic, 10 rounds, heavyweights

  • Willy Hutchinson vs. TBA, 8 rounds, light heavyweights

  • John O’Donnell vs. Tamuka Mucha, 10 rounds, welterweights

February 17

At Las Vegas (Showtime):

  • Danny Garcia vs. Brandon Rios, 12 rounds, WBC title eliminator

  • David Benavidez vs. Ronald Gavril, rematch, 12 rounds, for Benavidez’s WBC super middleweight title

  • Ray Robinson vs. Yordenis Ugas, 12 rounds, IBF welterweight eliminator

  • Lionell Thompson vs. Edwin Rodriguez, 10 rounds, light heavyweights

  • Ladarius Miller vs. Argenis Mendez, 10 rounds, lightweights

  • Andres Cortes vs. TBA, 6 rounds, lightweights

  • Ava Knight vs. TBA, 6 rounds, female junior bantamweights

  • Brian Gallegos vs. TBA, 6 rounds, junior lightweights

  • Jonathan Esquivel vs. Cameron Burroughs, 6 rounds, middleweights

  • Joe Spencer vs. Uriel Gonzalez, 4 rounds, junior middleweights

At El Paso, Texas (Fox/Fox Deportes):

  • Devon Alexander vs. Victor Ortiz, 12 rounds, welterweights

  • Caleb Plant vs. Rogelio “Porky” Medina, 12 rounds, IBF super middleweight eliminator

  • Karlos Balderas vs. Jorge Rojas, 6 rounds, lightweights

  • Tony Harrison vs. TBA, 8 or 10 rounds, junior middleweights

  • Austin Trout vs. Juan De Angel, 8 rounds, junior middleweights

  • Mark Anthony Hernandez vs. Jeison Rosario, 8 rounds, super middleweights

  • Jennifer Han vs. Lizbeth Crespo, 10 rounds, for Han’s IBF women’s featherweight title

  • Jonathan Pachado vs. Josh Ross, 4 rounds, lightweights

  • Humberto Velasco vs. Thomas Williams Jr., 10 rounds, super middleweights

  • Wesley Diana vs. TBA, 4 rounds, welterweights

  • Jose Balderas vs. TBA, 4 round, bantamweights

At Guadalajara, Mexico (beIN Sports Espanol):

  • Monserrat Alarcon Raya vs. Arely Mucino, 10 rounds, for Raya’s WBO women’s flyweight title

  • Carlos Diaz vs. TBA, 10 rounds, lightweights

At Manchester, England:

  • George Groves vs. Chris Eubank Jr., 12 rounds, for Groves’ WBA super middleweight title, World Boxing Super Series semifinals

  • Zach Parker vs. Adasat Rodriguez, 10 rounds, super middleweights

  • Tommy Langford vs. Jack Arnfield, 12 rounds, for Langford’s British middleweight title

  • Ryan Walsh vs. Isaac Lowe, 12 rounds, for Walsh’s British featherweight title

  • Arfan Iqbal vs. Simon Vallily, 10 rounds, cruiserweights

At Fajardo, Puerto Rico:

  • Alfredo Santiago vs. Juan Jose Montes, 10 rounds, lightweights

  • Subriel Matias Matthew vs. Daulis Prescott, 10 rounds, junior welterweights

At Ludwigsburg, Germany:

At Bacolod City, Philippines:

February 22

At Indio, Calif. (ESPN2/ESPN Deportes):

  • Joseph Diaz Jr. vs. Victor Terrazas, 10 rounds, featherweights

  • Vergil Ortiz Jr. vs. Jesus Alvarez, 8 rounds, junior welterweights

  • Christian Gonzalez vs. Rey Perez, 8 rounds, lightweights

  • Manny Robles III vs. Martin Cardona, 8 rounds, featherweights

  • Edgar Valerio vs. Victor Proa, 8 rounds, featherweights

  • Hector Tanajara Jr. vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights

  • Genaro Gamez vs. TBA, 8 rounds, lightweights

February 23

At Kissimmee, Fla. (Telemundo):

At Lincoln, R.I.:

  • Ray Oliveira Jr. vs. Edwin Soto, 8 rounds, junior middleweights

  • Aleksandra Magdziak vs. Natasha Spence, rematch, 8 rounds, female welterweights

  • Vladine Biosse vs. Antowyan Aikens, 6 rounds, super middleweights

  • Juiseppe Cusumano vs. Fred Latham, 6 rounds, heavyweights

  • Jamaine Ortiz vs. Victor Rosas, 6 rounds, lightweights

  • Anthony Marsella Jr. vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

  • Nicky DeQuattro vs. Carlos Galindo, 4 rounds, junior welterweights

  • Michael Valentin vs. Luis Rivera, 4 rounds, lightweights

  • Miguel Ortiz vs. Wilson Mascarenhas, 4 rounds, welterweights

  • Ricky Delossantos vs. Efren Nunez, 4 rounds, featherweights

February 24

At Inglewood, Calif. (HBO):

  • Srisaket Sor Rungvisai vs. Juan Francisco Estrada, 12 rounds, for Sor Rungvisai’s WBC junior bantamweight title

  • Carlos Cuadras vs. McWilliams Arroyo, 10 rounds, junior bantamweights

  • Donnie Nietes vs. Juan Carlos Reveco, 12 rounds, for Nietes’ IBF flyweight title

  • Brian Viloria vs. Artem Dalakian, 12 rounds, for vacant WBA flyweight title

  • Pedro Duran vs. Enrique Tinoco, 8 rounds, lightweights

  • Mario Ramos vs. Oscar Eduardo Quezada, 6 rounds, featherweights

  • Louisa Hawton vs. Anahi Torres, 8 rounds, female flyweights

At Phoenix (ironboy.com):

  • Carlos Castro vs. Alexis Santiago, 10 rounds, junior featherweights

  • Christian Esquivel vs. Francisco De Vaca, 10 rounds, featherweights

  • Cesar Barraza vs. Fidel Hernandez, 6 rounds, light heavyweights

  • Abel Ramos vs. TBA, 4 or 6 rounds, welterweights

  • Adrian Servin vs. Yoie Ramirez, 4 rounds, flyweights

  • Edgar Ortiz vs. Chris Scala, 4 rounds, bantamweights

  • Oswaldo Cortz vs. Dante Stone, 4 rounds, heavyweights

  • Eduardo Ayala vs. Lenny Corea, 4 rounds, super middleweights

At London:

  • Anthony Yarde vs. Tony Averlant, 10 or 12 rounds, light heavyweights

  • Daniel Dubois vs. DL Jones, 10 rounds, heavyweights

  • Zelfa Barrett vs. Ronnie Clark, 10 rounds, junior lightweights

  • Joe Pigford vs. TBA, 8 rounds, junior middleweights

  • Archie Sharp vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights

  • Boy Jones Jr. vs. Reynaldo Mora, 8 rounds, lightweights

  • Ryan Garner vs. TBA, 4 rounds, featherweights

  • Hamzah Sheeraz vs. TBA, 4 rounds, welterweights

  • Umar Sadiq vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

  • Harvey Horn vs. Gary Reeve, 4 rounds, flyweights

  • Mohammed Bilal Ali vs. TBA, 4 rounds, lightweights

At Atlantic City:

  • Thomas LaManna vs. Gabriel Bracero, 10 rounds, welterweights

  • Tommy Rainone vs. Eduardo Flores, 8 rounds, welterweights

  • Frederick Julan vs. Bill Bailey, 8 rounds, light heavyweights

  • Darren Goodall vs. Edgar Perez, 4 rounds, light heavyweights

  • Jahmal Dyer vs. Venderley Miranda, 4 rounds, lightweights

  • Mike Rashid vs. Darius Taylor, 4 rounds, heavyweights

  • Ernesto Perez vs. Steve Moore, 4 rounds, welterweights

  • Omar Kabary Salem vs. Leon DeShields, 4 rounds, middleweights

  • Osnel Charles vs. Laquan Lewis, 4 rounds, junior welterweights

  • Donald Smith vs. Andrew Bentley, 4 rounds, junior lightweights

At Melbourne, Australia:

  • Jason Moloney vs. Immanuel Naidjala, 12 rounds, for Commonwealth bantamweight title

  • Rene Dacquel vs. Andrew Moloney, 12 rounds, junior bantamweights

At Nuremberg, Germany:

  • Callum Smith vs. Juergen Braehmer, 12 rounds, super middleweights, World Boxing Super Series semifinals

At Rome, Italy:

February 25

At Manchester, England:

  • Lewis Ritson vs. Joe Murray, 12 rounds, for Ritson’s British lightweight title

  • Jordan Gill vs. Jason Cunningham, 10 rounds, featherweights

February 28

At Tokyo:


MARCH

March 1

At Tokyo (beIN Sports Espanol, tape delay):

  • Luis Nery vs. Shinsuke Yamanaka, rematch, 12 rounds, for Nery’s WBC bantamweight title

  • Ryosuke Iwasa vs. Ernesto Saulong, 12 rounds, for Iwasa’s IBF junior featherweight title

March 2

At Mexico City (Telemundo):

At London:

  • Josh Kennedy vs. Brett Fidoe, 8 rounds, junior featherweights

  • Sanjeev Sahota vs. TBA, 8 rounds, welterweights

  • D.P Carr vs. Paul Holt, 6 rounds, junior lightweights

  • Zak Chelli vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

  • Charlie Duffield vs. Chris Nixon, 6 rounds, light heavyweights

  • Charlie Driscoll vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

  • Jake Pettitt vs. TBA, 4 rounds, flyweights

  • Harley Benn vs. Gary Cooper, 4 rounds, super middleweights

  • Alfie Price vs. Andy Harris, 4 rounds, lightweights

  • Tony Vincent vs. TBA, 4 rounds, lightweights

At Philadelphia:

  • Christian Carto vs. James Smith, 8 rounds, bantamweights

  • Christopher Brooker vs. Jamaal Davis, 8 rounds, super middleweights

  • Tyrone Crawley Jr. vs. Anthony Mercado, 8 rounds, junior welterweights

  • David Gonzales vs. Victor Vazquez, 8 rounds, junior welterweights

  • Marcus Bates vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights

  • Carlos Rosario vs. Seifullah Wise, 8 rounds, junior lightweights

  • Darius Ervin vs. Jesus Perez, 6 rounds, junior welterweights

  • Jerrod Miner vs. Rondarrius Hunter, 4 rounds, junior bantamweights

At Elk Grove, Ill.:

  • Tommy Hughes vs. TBA, 6 rounds, super middleweights

  • Tervel Pulev vs. Tristen James, 6 rounds, cruiserweights

  • Anthony Abbruzzese vs. TBA, 6 rounds, welterweights

  • Gorjan Slaveski vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

  • Matt Cameron vs. Travis Fulton, 4 rounds, heavyweights

  • Andre Shepard vs. TBA, 4 rounds, lightweights

  • Oscar Ortiz vs. Chris Kimble, 4 rounds, junior middleweights

March 3

At New York (Showtime):

  • Deontay Wilder vs. Luis Ortiz, 12 rounds, for Wilder’s WBC heavyweight title

  • Jermall Charlo vs. Hugo Centeno, 12 rounds, for vacant WBC interim middleweight title

At New York (HBO):

  • Sergey Kovalev vs. Igor Mikhalkin, 12 rounds, for Kovalev’s WBO light heavyweight title

  • Dmitry Bivol vs. Sullivan Barrera, 12 rounds, for Bivol’s WBA light heavyweight title

  • Vaughn Alexander vs. Jaime Solorio, 10 rounds, middleweights

  • Frank Galarza vs. Ed Paredes, 8 rounds, junior middleweights

  • Bakhram Murtazaliev vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

  • Alexey Evchenko vs. TBA, 8 rounds, welterweights

  • Meiirim Nursultanov vs. TBA, 6 rounds, middleweights

  • Madiyar Ashkeyev vs. Jose Antonio Abreu, 6 rounds, junior middleweights

  • LeShawn Rodriguez vs. Martez Jackson, 6 rounds, middleweights

  • Ismael Villarreal vs. Anthony Woods, 4 rounds, junior middleweights

  • Cassius Chaney vs. TBA, 6 rounds, heavyweights

At TBA, Mexico (beIn Sports Espanol):

At Paris:

  • Brian Castano vs. Cedric Vitu, 12 rounds, for Castano’s WBA “regular” junior middleweight title

  • Michel Soro vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

  • Money Powel IV vs. TBA, 6 rounds, middleweights

At Guayanabo, Puerto Rico:

At Cologne, Germany:

At Sheffield, England:

  • Kell Brook vs. Sergey Rabchenko, 10 or 12 rounds, junior middleweghts

  • Gamal Yafai vs. Gavin McDonnell, 12 rounds, junior featherweights

  • Lenroy Thomas vs. David Allen, rematch, 12 rounds, for Thomas’ Commonwealth heavyweight title

  • Lee Appleyard vs. Atif Shafiq, 10 rounds, junior welterweights

  • Kid Galahad vs. TBA, 10 or 12 rounds, featherweights

  • Sam Eggington vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

At Weissenfels, Germany:

At Kempton Park, South Africa

At Brentwood, England:

  • Matt McCarthy vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

  • Larry Ekundayo vs. TBA, 6 rounds, welterweights

At Glasgow, Scotland

  • Josh Taylor vs. Humberto Soto, 12 rounds, junior lightweights

  • Jason Easton vs. Glenn Foot, 12 rounds, for vacant Commonwealth junior welterweight title

  • Charlie Flynn vs. TBA, 6 rounds, lightweights

  • Lee McGregor vs. TBA, 8 rounds, junior featherweights

  • Chantelle Cameron vs. TBA, 10 rounds, female lightweights

  • Martin Bakole vs. TBA, 10 rounds, heavyweights

  • Joe Ham vs. TBA, 6 rounds, junior featherweights

  • Iain Trotter vs. TBA, 4 or 6 rounds, super middleweights

March 6

At Chonburi, Thailand:

March 9

At Costa Mesa, Calif. (ESPN Deportes/same-day tape ESPN2):

  • Ronny Rios vs. Azat Hovhannisyan, 10 rounds, junior featherweights

  • Alexis Rocha vs. TBA, 8 rounds, welterweights

  • Marvin Cabrera vs. TBA, 8 rounds, junior middleweights

  • Joseph Aguirre vs. TBA, 8 rounds lightweights

At Deadwood, South Dakota (Showtime):

  • Regis Prograis vs. Viktor Postol, 12 rounds, for vacant interim WBC junior welterweight title

  • Ivan Baranchyk vs. Anthony Yigit, 12 rounds, IBF junior welterweight eliminator

At Mexico City (Telemundo):

At Bensalem, Pa.:

  • Avery Sparrow vs. Jesus Serrano, 8 rounds, junior lightweights

  • John Joe Nevin vs. Alex Torres Rynn, 8 rounds, lightweights

  • Jerome Conquest vs. Tyrone Luckey, 6 rounds, lightweights

  • Isaiah Wise vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

  • Marcel Rivers vs. TBA, 4 rounds, welterweights

  • Nahir Albright vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

  • Gerardo Martinez vs. Vinnie Denierio, 4 rounds, lightweights

March 10

At Carson, Calif. (ESPN/ESPN Deportes):

  • Oscar Valdez vs. Scott Quigg, 12 rounds, for Valdez’s WBO featherweight title

  • Andy Vences vs. Erick DeLeon, 10 rounds, junior lightweights

  • Arnold Barboza Jr. vs. Mike Reed, 10 rounds, junior welterweights

  • Alex Saucedo vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

  • Esquiva Falcao vs. Salim Larbi, 10 rounds, middleweights

  • Mikaela Mayer vs. TBA, 6 rounds, female lightweights

  • Andy Ruiz vs. Devin Vargas, 8 rounds, heavyweights

At San Antonio (Showtime):

  • Sergey Lipinets vs. Mikey Garcia, 12 rounds, for Lipinets’ IBF junior welterweight title

  • Rances Barthelemy vs. Kiryl Relikh, 12 rounds, for vacant WBA junior welterweight title

  • Richard Commey vs. Alejandro Luna, 12 rounds, IBF lightweight eliminator

  • Mario Barrios vs. Eudy Bernardo, 10 rounds, junior welterweights

  • Brandon Figueroa vs. Jonathan Aguilar, 8 rounds, junior featherweights

  • Josesito Lopez vs. Hector Munoz, 8 or 10 round, welterweights

  • Alejandro Guerrero vs. TBA, 6 rounds, lightweights

  • Robert Rodriguez vs. Giovanni Noriega, 4 rounds, junior bantamweights

  • Eimantas Stanionis vs. TBA, 8 rounds, welterweights

  • Efe Ajagba vs. TBA, 6 rounds, heavyweights

  • Efetobor Apochi vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights

At TBA, Mexico (beIn Sports Espanol):

At Struer, Denmark:

  • Dina Thorslund vs. Alicia Ashley, 10 rounds, for vacant WBC interim women’s junior featherweight title

  • Dennis Ceylan vs. Jesus Sanchez, 10 rounds, featherweights

At New York:

At Toowoomba, Australia:

At Braunlage, Germany:

  • Howik Bebraham vs. Fedor Papazov, 12 rounds, lightweights

  • Petar Milas vs. Kevin Johnson, 10 rounds, heavyweights

March 16

At Los Angeles (Estrella TV):

At TBA (Telemundo):

March 17

At New York (ESPN/ESPN Deportes):

  • Jose Ramirez vs. Amir Imam, 12 rounds, for vacant WBC junior welterweight title

  • Michael Conlan vs. TBA, 6 or 8 rounds, featherweights

  • Oleksandr Gvozdyk vs. Mehdi Amar, 12 rounds, for vacant WBC interim light heavyweight title

  • Felix Verdejo vs. Antonio Lozada Jr., 8 or 10 rounds, lightweights

  • Christopher Diaz vs. Julio Berraza, 10 rounds, junior lightweights

  • Jean Carlos Rivera vs. Jose Haro, 8 rounds, featherweights

  • Joseph Adorno vs. Ivan de la Madrid, 4 rounds, junior lightweights

At Sydney, Australia:

  • Darragh Foley vs. Steven Wilcox, 12 rounds, junior welterweights

  • Ben Savva vs. Kyron Dryden, 12 rounds, welterweights

  • Haithem Lammouz vs. Gaige Ireland, 10 rounds, lightweights

At Hannover, Germany:

March 18

At Kobe, Japan:

March 22

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

March 24

At Ponce, Puerto Rico (ESPN/ESPN Deportes):

  • Jose Martinez vs. Alejandro Santiago, rematch, 10 rounds, junior bantamweights

  • Joshua Franco vs. Lucas Fernandez, 10 rounds, junior bantamweights

  • Danielito Zorrilla vs. Regino Canalas, 6 rounds, junior welterweights

  • Zachary Ochoa vs. Ryan Pino, 6 rounds, junior welterweights

  • Kevin Nieves vs. Edgardi Rivera, 6 rounds, lightweights

  • Jose Bartelomei vs. Miguel Ortiz, 4 rounds, junior lightweights

  • Rashidi Ellis vs. TBA, 8 rounds, welterweights

  • Juan Camacho vs. TBA, 4 rounds, junior bantamweights

  • Edwin Valentin vs. TBA, 6 rounds, bantamweights

  • Josean Serra vs. TBA, 6 rounds, junior flyweights

At London:

  • Dillian Whyte vs. Lucas Browne, 12 rounds, heavyweights

  • Frank Buglioni vs. Callum Johnson, 12 rounds, for Buglioni’s British light heavyweight title

At Marseille, France:

At Birmingham, England:

At Narva, Estonia:

March 31

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

At Cardiff, Wales (Showtime):

  • Anthony Joshua vs. Joseph Parker, 12 rounds, IBF/WBA/WBO heavyweight title unification

  • Alexander Povetkin vs. David Price, 12 rounds, heavyweights


APRIL

April 6

At Los Angeles (Estrella TV):

April 7

At TBA (Showtime):

At San Juan, Puerto Rico:

At Paris:

April 13

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

April 14

At London:

  • Billy Joe Saunders vs. Martin Murray, 12 rounds, for Saunders’ WBO middleweight title

  • Terry Flanagan vs. Maurice Hooker, 12 rounds, for vacant WBO junior welterweight title

  • Ohara Davies vs. TBA, 10 or 12 rounds, junior welterweights

April 15

At Yokohama, Japan:

April 19

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

April 20

At Singapore:

April 21

At TBA (Showtime):

  • Adrien Broner vs. Omar Figueroa, 12 rounds, WBC junior welterweight eliminator

  • Gervonta Davis vs. TBA, 10 or 12 rounds, junior lightweights

At Belfast, Northern Ireland:

  • Carl Frampton vs. Nonito Donaire, 12 rounds, featherweights

  • Jono Carroll vs. Marco McCullough, 12 rounds, junior lightweights

  • Tyrone McKenna vs. Philip Sutcliffe Jr., 10 rounds, junior welterweights

  • Conrad Cummings vs. Luke Keeler, 10 rounds, middleweights

At Liverpool, England:

  • Amir Khan vs. Phil Lo Greco, 12 rounds, welterweights

  • San Dodd vs. Tommy Coyle, 12 rounds, for Dodd’s Commonwealth lightweight title

  • Conor Benn vs. TBA, 6 rounds, welterweights

April 28

At TBA (ESPN/ESPN Deportes):

At New York (HBO):


MAY

May 4

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

May 5

At TBA (HBO PPV):

  • Gennady Golovkin vs. Canelo Alvarez, rematch, 12 rounds, for Golovkin’s IBF/WBA/WBC middleweight title

At London:

  • Tony Bellew vs. David Haye, rematch, 12 rounds, heavyweights

May 11

At Jeddah, Saudi Arabia:

  • Oleksandr Usyk vs. Murat Gassiev, 12 rounds, for undisputed cruiserweight title, World Boxing Super Series final

May 12

At TBA (ESPN/ESPN Deportes):

May 17

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

May 19

At New York (Showtime):

At Montreal (Showtime):

  • Adonis Stevenson vs. Badou Jack, 12 rounds, for Stevenson’s WBC light heavyweight title

  • Eleider “Storm” Alvarez vs. TBA, 10 or 12 rounds, light heavyweights

At Leeds, England:


JUNE

June 1

At Los Angeles (Estrella TV):

June 8

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

June 9

At Los Angeles (Showtime):

  • Leo Santa Cruz vs. Abner Mares, rematch, 12 rounds, for Santa Cruz’s WBA “super” featherweight title

  • Jermell Charlo vs. TBA, 12 rounds, for Charlo’s WBC junior middleweight title

June 15

At New York (ESPN/ESPN Deportes):

June 16

At Dallas (Showtime):

June 30

At TBA (ESPN/ESPN Deportes):


JULY

July 6

At Los Angeles (Estrella TV):

July 7

At TBA (ESPN/ESPN Deportes):

July 14

At TBA (ESPN/ESPN Deportes):


AUGUST

Aug. 10

At Los Angeles (Estrella TV):


OCTOBER

Oct. 12

At Los Angeles (Estrella TV):



Source link

Products You May Like

Articles You May Like

Haas unveil new VF-18 car for 2018 Formula 1 season
West Brom Daniel Sturridge injured after 3 minutes in defeat at Chelsea
Ruta del Sol: Chris Froome stays seventh after third stage, Wout Poels leads
Putting Alabama’s ‘disappointing’ recruiting class in context – SEC Blog
Grading the Rising Stars Challenge Rosters

Leave a Reply